Przemyślane żywienie cieląt od narodzin
Handel

Przemyślane żywienie cieląt od narodzin

Co ma największy wpływ zarówno na rozwój cieląt, jak i na ich przyszłe możliwości rozpłodowe? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie musi być wcale trudna. Nietrudno się domyślić, że to żywienie cieląt jest kluczem do sukcesu. Szczególny nacisk kładzie się na mleko dla cieląt, w tym zwłaszcza na mleko dla cieląt od 1 dnia.

Na jaki pokarm dla cieląt stawiać?

Nie każde mleko dla cieląt jest tak samo dobre. Szukając odpowiedniego preparatu warto więc zadawać sobie przede wszystkim pytanie o to, czy będzie on podtrzymywał bierną odporność cieląt. W pierwszych tygodniach ich życia mamy przecież do czynienia ze szczególnie wieloma zagrożeniami.

Oddziaływanie środowiska zewnętrznego może być przy tym szczególnie szkodliwe. Mleko powinno być więc źródłem wszystkich niezbędnych składników. Minęły już czasy, w których za szczególnie wartościowe uważano te preparaty, które ograniczały się do zagwarantowania wysokiego przyrostu masy. Dziś ważna jest również zdrowotność cieląt – im wyższa, tym lepiej.

Jak wzmocnić mleko?

Oczywiście, problemy z jakością mleka dla cieląt można rozwiązywać na co najmniej kilka sposobów. W sprzedaży dostępne są nie tylko preparaty mlekozastępcze, ale również profesjonalne witaminy dla cieląt do mleka. Można dodawać je do podawanego pokarmu w zróżnicowanych dawkach. Mieszanki mineralno-witaminowe charakteryzuje duży stopień skuteczności. Ich plusem jest także dostępność.

Jeśli mamy wątpliwości, co do tego, która z nich sprawdzi się najlepiej, najlepiej szukać ich w profesjonalnych sklepach. Mocną stroną takich punktów sprzedaży jest również ekspercka pomoc zatrudnionych w nich osób. Mogą one wskazać rozwiązania, którymi warto zainteresować się w pierwszej kolejności.