Jakie zastosowanie mają miniaturowe przekaźniki?
Handel

Jakie zastosowanie mają miniaturowe przekaźniki?

Przekaźniki miniaturowe mają szerokie zastosowanie w urządzeniach elektronicznych oraz automatyce przemysłowej. W sterownikach przemysłowych służą jako wyjścia przekaźnikowe, w aplikacjach automatyki przemysłowej stanowią układy pośredniczące, a w przekaźnikach czasowych są wykorzystywane jako wyjścia sterujące. Dużą ofertę na przekaźniki miniaturowe, m.in.: marki Relpol, ma sklep internetowy. Warto zapoznać się z jego propozycjami!

Jak działają i czym się charakteryzują przekaźniki miniaturowe?

Przekaźniki miniaturowe są urządzeniami, w których prąd płynący przez zwoje cewki, wywołuje pole magnetyczne przyciągające metalową zworę, która powoduje otwarcie albo zamknięcie zestyków. Aparaty te mogą być montowane bezpośrednio na płytkach PCB lub na szynie przy zastosowaniu gniazd wtykowych.

W ofercie sklepu można znaleźć mikroprzekaźniki o dużym zakresie napięć cewek, zależnie od rodzaju napięcia (AC albo DC). Są tu przekaźniki miniaturowe o wartości napięcia znamionowego zestyków: 24 V, 230 V, 5 V, 125 V AC czy 250 V.

Poszczególne rodzaje tych urządzeń różnią się między sobą jeszcze następującymi parametrami:

  • zakresem temperatury pracy, który może wynosić nawet od -40°C do +125°C,

  • liczbą i rodzajem zestyków.

Po zamontowaniu w gnieździe aparaty te są stosowane w przemyśle i automatyce, np. w wyłącznikach zmierzchowych czy sprzętach AGD. Dla ułatwienia wyboru wszystkie przekaźniki miniaturowe na stronie mają specyfikacje i opinie użytkowników.