Co daje karmienie cieląt mlekiem?
Handel

Co daje karmienie cieląt mlekiem?

Jeśli zależy nam na tym, aby cielęta rosły szybko, a ich waga osiągała w imponującym tempie oczekiwane przez nas rezultaty, musimy pamiętać o tym, jak ważne jest mleko dla cieląt. To właśnie w pierwszych miesiącach ich życia mamy do czynienia nie tylko z intensywnym wzrostem, ale również z rozwojem narządów, tkanek i przewodu pokarmowego. Jeśli więc interesuje nas mleko dla cieląt od 1 dnia, jego wybór nie może być przypadkowy.

Dlaczego warto podawać cielętom mleko?

Mleko dla cieląt to pokarm posiadający szereg zalet. Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest w stanie zaspokoić ich wszystkie potrzeby żywieniowe. Warto pamiętać też to, że serwowanie mleka dla cieląt sprawia, że zwierzę nie ma problemów z trawieniem pokarmu. Eksperci zwracają uwagę również na to, że w mleku nie brakuje związków biologicznie czynnych takich, jak czynniki wzrostu, hormony i enzymy.

W pierwszych tygodniach życia zwierzęcia ich znaczenie jest szczególnie duże. Podając mleko dla cieląt mamy pewność, że zapewniamy młodemu organizmowi optymalne warunki dla wzrostu, jak i rozwoju. Co więcej, dostarczamy mu też kazeinę, najlepiej przyswajalne z białek.

Co podawać oprócz mleka dla cieląt?

Samo mleko nie musi być tak skuteczne, jak się tego od niego oczekuje. Bardzo dobrym pomysłem może więc okazać się wzmacnianie go. Najlepszym rozwiązaniem wydają się w tym kontekście witaminy dla cieląt do mleka. Najlepiej wybierać je świadomie mając na uwadze zarówno wiek cielęcia, jak i jego indywidualne potrzeby.

Sięgając po mieszanki mineralno-witaminowe warto upewniać się też, że są one częścią oferty firm znanych z wysokiej jakości polecanych przez siebie rozwiązań. Brak troski o solidność podawanych cielętom dodatków do mleka może doprowadzić do poważnych zaburzeń żywieniowych.