Dziecko

Jak mindfulness wpływa na codzienne życie?

Codziennie wstajemy, myjemy się i wychodzimy do pracy czy do szkoły. Codziennie również widzimy się ze znajomymi i rozmawiamy o zwykłych sprawach. Czym zatem jest mindfulness dla dzieci i jaki ma wpływ na ich rozwój? Aby nasze dziecko nie postrzegało życia i codzienności w sposób mechaniczny, warto zapisać go na mindfulness dla dzieci ćwiczenia, dzięki którym pozna tajniki odczuwania, a nie tylko widzenia rzeczywistości. Aby życie miało jaśniejsze kolory i było postrzegane jako samo szczęście, już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się uważności, czyli zwracania uwagi na chwilę teraźniejszą i zauważania w niej tego co najpiękniejsze.

Zwiększ uważność dziecka

Kiedy dziecko wychodzi do szkoły, wydaje mu się że droga jest zawsze taka sama. Te same ulice, te same drzewa, aż w końcu ci sami znajomi w szkole. Kiedy dziecko nauczy się uważności, zauważy że w drodze do szkoły jednego dnia pada deszcz, innego świeci słońce, a jeszcze kiedy indziej z drzew spadają liście. Mindfulness dla nastolatków to ważny kurs, aby wyzbyli się rutyny i znieczulicy społecznej. Aby zauważyły to co się dzieje wokół nich i potrafiły odróżniać uczucia, a co najważniejsze we właściwy sposób reagować.

Wyłącz automatyczny pilot – co to znaczy?

Kierując dzieci na mindfulness dla dzieci kurs, warto zastanowić się czy my sami znamy temat uważności i potrafimy widzieć to co nas otacza w inny sposób. Czy nie podchodzimy do życia w sposób automatyczny, nie widząc śpiewu ptaków, uśmiechu sąsiada czy zmieniającej się aury pogodowej za oknem. Kurs uważności jest potrzebny zarówno dzieciom jak i dorosłym. W świecie pośpiechu i najnowszych technologii, przestajemy zauważać to co najważniejsze, nie widzimy dobra które nas otacza wokół.