Dziecko

Co to jest mindfulness dla dzieci?

Samo słowo mindfulness może okazać się obce dla większości społeczeństwa, kiedy powiemy o uważności, wtedy więcej osób kojarzy tematykę i jest w stanie na jej temat powiedzieć coś więcej. Mindfulness dla dzieci to rodzaj szkolenia, dzięki któremu mogą nauczyć się uważności względem tego co ich otacza oraz względem własnego ciała i mechanizmów jakie w nim zachodzą. Obecnie większość społeczeństwa spędza czas w Internecie, czyli w świecie wirtualnym, dlatego tym ważniejsze jest aby dotrzeć do najmłodszych, którzy także swój wolny czas poświęcają wirtualnemu światu.

W jakim celu przeprowadza się ćwiczenia?

Szkolenie jakim jest mindfulness dla dzieci ćwiczenia to nie zwracanie uwagi na to co się myśli czy robi, to wpatrywanie się w swoje zachowanie i cieszenie się z bardzo prostych rzeczy. Najważniejsze to nauczyć się żyć i oddychać tu i teraz i być tego w pełni świadomym. Oczywiście wszyscy umiemy żyć i oddychać, ale traktujemy życie jako automatyczny proces, nie zauważamy najważniejszych zjawisk i piękna dnia codziennego. Kontrola oddechu, myślenie o danej chwili, to możliwość poznania samego siebie dogłębniej.

Skuteczność szkolenia

Warto tutaj zaznaczyć że mindfulness dla dzieci nie jest terapią a jedynie szkoleniem, mającym na celu wyćwiczenie tak zwanego świadomego odczuwania. Proces jakim jest mindfulness dla nastolatków pozwala na naukę bardziej świadomego życia i łatwiejsze przejście z etapu dojrzewania do etapu dorosłości. Jeżeli Twoja pociecha zrozumie mindfulness dla dzieci i nauczy się świadomie zauważać wszystko co go otacza, odróżniać uczucia i sposoby własnych zachowań, z pewnością będzie mu łatwiej zrozumieć wszystkie procesy jakie w nim zachodzą.