Właściwości i zastosowanie ziół szwedzkich
Zdrowie

Właściwości i zastosowanie ziół szwedzkich

Zioła są remedium na bardzo wiele dolegliwości. Tradycyjnym lekiem stosowanym od pokoleń są między innymi zioła szwedzkie. Zobaczmy, jakie są ich właściwości i gdzie można je kupić.

Zioła lekiem niemal na wszystko

Zioła szwedzkie to mieszkanka, która została skomponowana przez szwedzkiego lekarza Klausa Samsta w XVII wieku. Podobno to dzięki mieszkance ziół, którą sporządził dożył sędziwego wieku. Zginął mając 104 lata w konnym wypadku. O cennej recepturze Klausa Samsta zapomniano na wiele lat. Na nowo odkryła ją austriacka zielarka Maria Treben w latach 70. XX wieku.

Dzisiaj zioła szwedzkie mają bardzo wielu zwolenników. Nie mogło więc ich zabraknąć w ofercie, którą przygotował sklep zielarki. Zioła szwedzkie to kompozycja składająca się z aż z 11 ziół. Zioła lecznicze, które wchodzą w skład mieszkanki pomagają na ból głowy, niestrawność, bóle menstruacyjne, wysypki. Chcąc przygotować nalewką z ziół szwedzkich, nie trzeba wszystkich 11 ziół kupować oddzielnie. Sklep zielarski oferuje gotową mieszkanką.

Nie tylko oferta ziół szwedzkich

Zioła szwedzkie to zaledwie skromna część oferty, którą przygotował sklep zielarski. Zielarnia Poznań oferuje także mieszkanki ziół, które zostały przygotowane według receptur innych znanych zielarzy. Zielarnia Poznań to doskonałe miejsce, aby zaopatrzyć się w mieszkanki ziół przyrządzone według receptury ojca Klimuszki i ojca Grzegorza Sroki. Po zioła lecznicze nie powinny sięgać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem jest też alergia na zioła.