Recepta bez konieczności wychodzenia z domu
Zdrowie

Recepta bez konieczności wychodzenia z domu

Pandemia koronawirusa spowodowała rozwój telemedycyny. Dzisiaj, aby otrzymać receptę na pewne leki nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Jaki leki można otrzymać?

Recepta przez Internet to usługa dostępna za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej. Decydując się na skorzystanie z niej należy mieć świadomość, że na pewne leki recepta przez Internet nie zostanie wystawiona.

Na pewno recepta przez Internet nie zostanie wypisana na antybiotyki i leki psychotropowe. E-recepta przez Internet może zostać wypisana tylko na leki przeciwbólowe, antykoncepcyjne oraz te stale przyjmowane. Osoby, które interesuje e-recepta muszą wnieść niewielką opłatę. Co ważne, e-recepta przez Internet nie wymaga zakładania konta pacjenta. Jedyne, co trzeba zrobić to wypełnić formularz. Jest on następnie weryfikowany przez doświadczonego lekarza. W przypadku, gdy nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań, e-recepta przez Internet zostanie wystawiona w ciągu kilku minut.

Jak wykupić leki?

Recepty online realizowane są w taki sposób jak tradycyjne recepty. Oznacza to, że recepty online można zrealizować w każdej, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej aptece. Kod, który potrzebny jest do zrealizowania recepty zostaje wysłany na podany adres elektroniczny. Platforma, na której można otrzymać e-recepta online czynna jest od godziny 8.00 do 22.00.

Telemedycyna ułatwia życie wielu osobom. Możliwość otrzymania recepty bez wychodzenia z domu to jedno z ogromnych ułatwień. Z możliwości tej korzysta coraz więcej osób.