Zioła źródłem substancji leczniczych
Zdrowie

Zioła źródłem substancji leczniczych

Właściwości ziół są źródłem wielu cennych substancji. Od zarania dziejów człowiek wykorzystywał je do leczenia różnych dolegliwości. Dzisiaj także chętnie sięgamy po zioła.

Lecznicze zioła są dobre na różne dolegliwości

Zioła lecznicze mogą pomóc na różne dolegliwości. Sklep zielarski ma w regularnej sprzedaży różne zioła lecznicze. Do tych, które mają wiele właściwości nie tylko leczniczych, ale także prozdrowotnych zaliczane są zioła szwedzkie.

Zioła szwedzkie to popularne określenie leczniczej nalewki, której formuła została opracowana jeszcze w XVII wieku przez szwedzkiego lekarza Klausa Samsta. Po jego śmierci nalewka została zapomniana. Do łask zioła szwedzkie wróciły dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku. Było to zasługą austriackiej zielarki Marii Treben. Dzisiaj zioła szwedzkie dostępne są także w Polsce. Oferuje je między innymi zielarnia Poznań. Zielarnia Poznań prowadzi sprzedaż online, dzięki temu zioła lecznicze z całego świata są dostępne dla klientów z całej Polski.

Nie tylko zioła według receptury Marii Treben

Zielarnia Poznań stara się spełnić oczekiwania bardzo różnych grup klientów. Poznański sklep zielarski oferuje więc nie tylko zioła szwedzkiego przygotowane według receptury Marii Treben. W asortymencie zielarni klienci znajdą również mieszanki leczniczych ziół skomponowane według receptury ojca Grzegorza Sroki i ojca Klimuszko.

Zielarnia Poznań to sklep zielarski, w którym można kupić zioła lecznicze na bardzo różne dolegliwości. Dostępna jest także zdrowa żywność.