Oświetlenie do ogrodu - najciekawsze przykłady
Dom i ogród

Oświetlenie do ogrodu – najciekawsze przykłady

Pojawia się coraz więcej sposobów i pomysłów jak zadbać o ogród. Oświetlenie ogrodowe często jest wybierane przede wszystkim ze względu na pełnioną przez nie funkcję estetyczną. Warto jednak mieć na uwadze to, że nie jest ona wcale jedyną, której należy poświęcić uwagę. Lampy do ogrodu mają też praktyczne zadania do zrealizowania. Ułatwiają poruszanie się po nim po zmroku, a niekiedy również stanowią ostrzeżenie dla potencjalnych złodziei.

Jakie lampy wybrać do ogrodu?

Za najbardziej popularne lampy w ogrodzie uważa się modele stojące. Przeważnie nie są one zbyt wysokie, zdecydowana większość odznacza się przy tym nieskomplikowanym kształtem. Nie jest to zresztą dzieło przypadku. Ich największą zaletą jest to, że nie są drogie, a jednocześnie zapewniają dobre oświetlenie.

Klienci zainteresowani ich zakupem doceniają jednak również ponadczasowość rozwiązań tego typu zwracając uwagę na to, że można je stosować w zróżnicowanych ogrodach z jednakową satysfakcją. Tego rodzaju oświetlenie ogrodu jest często opisywane jako naturalne, lampy mogą być przy tym zasilane zarówno z wykorzystaniem prądu, jak i energii słonecznej.

Ozdobne oświetlenie ogrodu

Lampy do ogrodu to znakomite rozwiązanie praktyczne. W sprzedaży nie brakuje jednak również tych rozwiązań, które mają do spełnienia przede wszystkim funkcję ozdobną. Na takie miano zasługują z pewnością coraz popularniejsze kule ogrodowe – ciekawe ozdoby, które jednocześnie ułatwiają poruszanie się po ogrodzie. Kule są umieszczone blisko posadzki, a ich oryginalna budowa pozwala na cieszenie się rozproszonym światłem.

Osoby zainteresowane ich zakupem doceniają zresztą nie tylko ciekawy kształt kul oraz możliwości aranżacyjne, jakie są przez nie stwarzane. Duże znaczenie ma również to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami nie wymagającymi skomplikowanych czynności montażowych.