Jak dobrze oświetlić ogród?
Dom i ogród

Jak dobrze oświetlić ogród?

Kiedy planujemy oświetlenie ogrodu, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, w tym przede wszystkim energooszczędność, odporność na wodę i zanieczyszczenia oraz bezpieczeństwo w ogrodzie, które jest wyjątkowo ważne. Inne ważne kwestie brane pod uwagę w chwili kiedy zakładane jest oświetlenie ogrodowe od podstaw, to wydzielenie stref w ogrodzie oraz prawidłowy montaż wszystkich lamp ogrodowych.

Jakie lampy ogrodowe kupić?

W zależności od tego jakiej wielkości ogród posiadamy, warto postawić na wysokiej jakości lampy ogrodowe, dzięki którym nasz ogród nie tylko będzie pięknie wyglądał, ale również będzie bezpiecznym miejscem do spędzania wolnego czasu także wieczorem i nocą.

Szczególnie po zimie warto sprawdzić całość oświetlenia, zobaczyć czy wszystkie lampy do ogrodu są właściwie zainstalowane i działają, wymieniając je w razie potrzeby na nowe. Oświetlenie ogrodowe to kluczowa kwestia w każdym ogrodzie, nie zależnie od tego jak duży ogród posiadamy.

Energooszczędne oświetlenie ogrodu

Najważniejszą kwestią, kiedy wybieramy oświetlenie ogrodu, powinna by dla nas energooszczędność. Z roku na rok energia elektryczna drożeje, dlatego oświetlenie ogrodowe powinno być tanie. Tutaj najbardziej polecane są lampy solarne, które ładowane są za pomocą słońca, i wspaniale oświetlają ogród przez całą noc. Tam bardziej powinniśmy się zastanowić nad takim systemem oświetlenia, jeżeli wielkość naszego ogrodu jest naprawdę pokaźna.

W takiej sytuacji można tradycyjne lampy zasilane energią elektryczną umieścić blisko domu, a w pozostałej części ogrodu wstawić solarne lampy ogrodowe, dzięki którym osiągniemy właściwy efekt oświetleniowy, a ogród będzie wyglądał wyjątkowo gustownie i stylowo.