Warto korzystać z usług agencji SEO
Technologie

Warto korzystać z usług agencji SEO

Załóżmy, że założyliśmy sklep internetowy. Mamy dobre ceny, mamy dobrą obsługę, nie brakuje nam ciekawego towaru, ale nic nie sprzedajemy. Dlaczego? Bo nikt nie wie, że istniejemy. Potrzebne jest nam pozycjonowanie sklepu internetowego. Na czym polega pozycjonowanie sklepu?

Idealny wolny rynek w Internecie

Internet to w zasadzie niemal idealny wolny rynek, na którym jest masa podmiotów oferujących różne produkty. Pozycjonowanie sklepów internetowych ma na celu sprawienie, aby do naszego sklepu trafił potencjalny klient, a nie do konkurencji.

Realizowane jest to przede wszystkim poprzez wyszukiwarki internetowe, gdzie internauta poszukuje wiadomości. Wpisuje określoną frazę i czeka na wyniki, a my poprzez pozycjonowanie sklepu sprawiliśmy, że będzie tam właśnie nasz sklep. Klient ma do wyboru masę sklepów, więc działanie takie jest bardzo ważne. Jeśli nie dowie się, ze nasza oferta w ogóle istnieje, nie kupi u nas.

Pozycjonowanie, a większe zyski sklepu

W praktyce pozycjonowanie sklepów ma takie krytyczne znaczenie, ponieważ teoria o wolnym rynku mówi, że klient może porównać wszystkie oferty i wybrać najlepszą. W prawdziwym życiu jest to niemożliwe.

Tak naprawdę klient zobaczy pierwszy link w wynikach wyszukiwania, może zwrócić uwagę na następne dwa, część patrzy jeszcze na kilka niżej, ale co jest dalej, nie wie już nikt. A w Internecie na pewno jest więcej niż 5-6 sklepów internetowych, które są w stanie zaoferować to samo, co sprzedajemy my. Jeśli to my znajdziemy się wyżej w wynikach wyszukiwania, internauta z pewnością wybierze naszą ofertę.