Kupujemy fotelik samochodowy
Dziecko

Kupujemy fotelik samochodowy

Każdy rodzic, który chce przewozić swoje dziecko autem powinien pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami pociecha może podróżować wyłącznie w foteliku samochodowym. Obecnie dostępne są bardzo różne produkty, foteliki samochodowe sklep oferuje bardzo szeroki wybór. Podpowiadamy więc na co zwrócić uwagę, aby wybrać naprawdę dobre foteliki dla dziecka.

Foteliki samochodowe dopasowane do wagi

Foteliki dla dziecka, które dzisiaj są dostępne uwzględniają wagę dziecka. Chcąc kupić naprawdę bezpieczne foteliki samochodowe, należy więc pamiętać, aby stosować się do wskazań producenta w tym zakresie. Niedopuszczalne jest, aby dziecko ważące dwanaście kilogramów podróżowało w foteliku, który przeznaczony jest dla maluchów ważących mniej nić dziesięć kilogramów.

Taki fotelik nie spełniałby swojej roli, a w razie kolizji bądź wypadku dziecko byłoby mocno zagrożone. Aby przekonać się, jak wyglądają kategorie wagowe fotelików samochodowych, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać frazę „foteliki samochodowe sklep„.

Pasy czy Isofix?

Jeśli chodzi o foteliki dla dziecka, to dostępne są dwa rodzaje: te montowane na pasy oraz te, które montuje się przez system Isofix. Wielu specjalistów uważa, że bezpieczne foteliki samochodowe to te montowane poprzez system Isofix, ale nie oznacza to, że te montowane na pasach nie zasługują na uwagę. Bezpieczne foteliki samochodowe są dzisiaj dostępne w wielu sklepach. Foteliki samochodowe sklep to szeroki wybór produktów. Z pewnością każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.