Jakie używane maszyny rolniczy wybrać?
Przemysł

Jakie używane maszyny rolniczy wybrać?

Kupując maszyny rolnicze, możemy z powodzeniem postawić na sprzęt używany, który jakościowo jest tak samo dobry jak nowe maszyny rolnicze, a ich cena jest zdecydowanie mniejsza. W zależności od tego jak duże gospodarstwo rolne posiadamy, z pewnością będzie nam potrzebny ciągnik, rozrzutnik oraz wiele innych maszyn rolniczych, dzięki którym praca w gospodarstwie będzie prostsza. Jeżeli posiadamy naprawdę dużo hektarów ziemi uprawnej, to sam ciągnik powinien mieć dużą moc, a także wybierając inne maszyny, warto zwrócić uwag na ich wytrzymałość.

Czy warto kupić używany ciągnik?

Zajmijmy się tutaj najczęściej wykorzystywanym w gospodarstwie sprzętem rolniczym, jakim jest oczywiście ciągnik. Czy warto zatem zakupić używany ciągnik rolniczy czy lepiej postawić na nowy sprzęt?

Wszystko oczywiście zależy od naszych możliwości finansowych, choć warto tutaj podkreślić że używany sprzęt rolniczy jest równie dobry i znakomicie radzi sobie nawet w dużych gospodarstwach rolnych. Ceny maszyn używanych są zdecydowanie niższe, dlatego rolnicy częściej się na nie decydują, choć tutaj najważniejsze jest aby sprawdzić faktyczny stan ciągnika przed jego zakupem.

Jaką moc powinien mieć ciągnik?

Jeżeli posiadamy duże gospodarstwo rolne, a także świadczymy usługi rolnicze na rzecz innych gospodarstw, to wybór ciągnika powinien być o wiele bardziej przemyślany. Tutaj warto postawić na ciągnik o dużej mocy, posiadający silnik 6 cylindrowy o mocy ponad 200 koni mechanicznych.

Im większa moc silnika, tym lepiej będzie ciągnik dawał sobie radę, nawet na bardzo dużym polu i przy ciągłej pracy przez wiele godzin. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dużą masę ciągnika oraz odpowiedni udźwig. Decydując się na zakup ciągnika, nie zapomnijmy także o dodatkowym wyposażeniu.