Jak wygląda szacowanie kosztów przy sprowadzaniu aut z USA?
Motoryzacja

Jak wygląda szacowanie kosztów przy sprowadzaniu aut z USA?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są owiane legendą. Są piękne, majestatyczne i jedyne w swoim rodzaju. Nie nadają się, być może, do tego, aby regularnie dojeżdżać nimi do pracy, wystarczy jednak spojrzeć na nie raz, aby się w nich zakochać.

Niestety, koszt transportu auta z USA przez lata sprawiał, że było to przedsięwzięcie, o którego realizacji mogli marzyć jedynie nieliczni. Dziś sytuacja zmienia się. Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak sprowadzić auto z USA, w końcu możemy liczyć nie na plotki i pogłoski, ale na fachowe wsparcie.

Koszt transportu – Fakty i mity

Choć pytanie o to, ile kosztuje sprowadzenie auta z USA nie należy do rzadko spotykanych, do niedawna trudno było nie odnieść wrażenia, że otrzymanie na nie sensownej odpowiedzi graniczy z cudem. Owszem, każdy chętnie chciał jej nam udzielić, więcej było jednak zgadywania niż potwierdzonych informacji.

Również dziś firmy sprowadzające samochody ze Stanów Zjednoczonych unikają podawania konkretnej kwoty. Zastanawiając się nad tym, jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA możemy jednak liczyć nie na przewidywania, ale na bardzo konkretną wstępną wycenę.

Co wpływa na cenę aut z USA?

Jak już wspomniano, nie ma jednego tylko czynnika, który mógłby wpłynąć na cenę auta pochodzącego z USA. Jest jednak przynajmniej kilka takich, które mają w tym wypadku decydujące znaczenie. W tym kontekście wspomina się przede wszystkim o kosztach transportu lądowego i morskiego, nie można jednak zapominać także o samej opłacie aukcyjnej, cłach i podatkach oraz innych formalnościach, a także o prowizji dla pośrednika. Ważnym elementem opłat jest również akcyza za auto z USA obliczana w oparciu o pojemność silnika pojazdu, który znajduje się w centrum naszego zainteresowania.