Jak uzyskać receptę bez osobistej wizyty u lekarza?
Zdrowie

Jak uzyskać receptę bez osobistej wizyty u lekarza?

Jeszcze nie tak dawno uzyskanie recepty bez złożenia osobistej wizyty w gabinecie lekarskim było niemożliwe. Dzisiaj to się zmieniło. Obecnie nowoczesne technologie i ogromny postęp w każdej dziedzinie medycyny sprawił, że można uzyskać receptę przez Internet.

Co trzeba zrobić, aby ją uzyskać?

Przede wszystkim trzeba znaleźć specjalną platformę internetową, która świadczy usługi z zakresu telemedycyny. Aby skorzystać z tej możliwości należy mieć jedynie dostęp do Internetu. Wszelkie informacje do wystawienia recepty należy zamieścić w formularzu. Jest on dostępny na stronie platformy. Formularz ten jest weryfikowany przez doświadczonego lekarza. Po pomyślnej weryfikacji, recepta przez Internet zostanie wystawiona bardzo szybko. Należy pamiętać, że konsultacja lekarska jest płatna. Opłata nie jest jednak zbyt wygórowana.

Jakie leki można otrzymać?

E-recepta przez Internet nie zostanie wystawiona na wszystkie leki dostępne w aptekach. E-recepta przez Internet nie może zostać wypisana na leki psychotropowe czy antybiotyki. Recepty online mogą otrzymać osoby, które stale zażywają pewne leki. Do grupy leków, na które mogą zostać wypisane recepty online należą także preparaty przeciwbólowe oraz leki antykoncepcyjne. Co ważne, e-recepta online może zostać zrealizowana w każdej stacjonarnej aptece.

E-recepta online to duże ułatwienie dla osób, które z różnych powodów nie mogą pójść osobiście do lekarza. E-recepta online nie jest wystawiana dla dzieci poniżej siódmego roku życia. W przypadku dzieci w tym wieku teleporady nie są udzielane.