Jak sprowadzić wymarzony samochód z USA?
Motoryzacja

Jak sprowadzić wymarzony samochód z USA?

Marzenie o luksusowym samochodzie bardzo często można sprowadzić do pytania o to, jak sprowadzić auto z USA. Amerykańska branża motoryzacyjna od dziesięcioleci rozbudza przecież wyobraźnię. O amerykańskim samochodzie marzą dziesiątki potencjalnych nabywców.

Niepewność, co do tego, ile kosztuje sprowadzenie auta z USA sprawia jednak, że decyzja o tego rodzaju inwestycji jest odkładana na dalszy plan. Czas to zmienić, zwłaszcza że na polskim rynku pojawiają się kolejne firmy podpowiadające, jak sprowadzić auto z USA i nie zbankrutować.

Jak sprowadzać auta z USA? Podstawowe informacje

Osoby marzące o sprowadzaniu samochodu ze Stanów Zjednoczonych zastanawiają się przede wszystkim nad tym, jaki jest koszt transportu auta z USA. To ważne pytanie, choć stawiając je często zapominamy, że mamy do czynienia ze znacznie bardziej złożonym procesem, którego zrozumienie będzie wymagać od nas poruszenia także kilku innych kwestii.

Nie każde auto można wywieźć z USA. Nie każdy samochód, który się nam podoba powinien być też kupiony, bo podobnie jak w Polsce jego stan opisywany nie zawsze odpowiada faktycznemu. Zastanawiając się nad tym, jak sprowadzić auto z USA dość szybko można więc dojść do wniosku, że najlepiej powierzyć to firmie, która ma za oceanem swoich pracowników.

Jaki jest koszt sprowadzenia auta z USA?

Koszt sprowadzenia auta z USA nie zawsze jest taki sam. To wypadkowa kilku elementów. Zsumować ze sobą należy nie tylko przybliżoną opłatę aukcyjną, ale również koszty związane z transportem lądowym i morskim. Niezbędne jest też oszacowanie kosztów transportu w naszym kraju, kosztów cła oraz tych, które wiążą się z koniecznością opłacenia podatku VAT. Na szczęście, firmy odpowiadające na pytanie jak sprowadzić auta z USA są w stanie szybko oszacować przybliżoną wartość procedury. Podpowiadają też, co można zrobić, aby obniżyć przedstawione koszty.