Jak prawidłowo dobrać biustonosz?
Moda

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Prawidłowy dobór biustonosza nie jest łatwy, wie o tym każda dojrzała kobieta, szczególnie tyczy się to kobiet z niewymiarowym biustem. Jeżeli wybierzemy staniki koronkowe i będą one źle dobrane względem wielkości kobiecego biustu, nie będą one się idealnie układały na ciele kobiety, a co za tym idzie nie uwidocznią i nie podkreślą kształtów kobiety. Dodatkowo należy pamiętać że źle dobrane biustonosze to także problemy zdrowotne.

Biust w zbyt małych miseczkach

Jeżeli będziemy próbowały zmieścić biust w zbyt małych miseczkach, z pewnością piersi będą ściśnięte, a co za tym idzie w ich okolicach krew nie będzie właściwie przepływać. Nawet staniki koronkowe ze zbyt małym biustem mogą doprowadzić do powstawania guzków na piersiach, szczególnie w okolicach węzłów chłonnych. Jeżeli biustonosze koronkowe uciskają, komfort noszenia ich jest bardzo niski, a co za tym idzie kobieta niemalże przez cały dzień marzy tylko o jednym, aby się biustonosza pozbyć.

Kobiety karmiące piersią

Kiedy kobieta karmi swoje maleństwo piersią, tym bardziej powinna zadbać o biust, właściwy dopływ powietrza i krwi, dlatego biustonosz powinien zostać właściwie dobrany. Nie może także być zbyt duży, albowiem za duże staniki z koronki nie utrzymują piersi na odpowiedniej wysokości.

Zawsze należy właściwie dobierać staniki damskie koronkowe, zarówno pod względem materiału z jakiego są wykonane, jak również pod względem rozmiaru. W tym celu warto zasięgnąć porady u specjalistki, jaką jest brafitterka. Dzięki niej biustonosz zostanie dobrany idealnie do rozmiaru piersi, a co za tym idzie każda kobieta w dobrze dobranym biustonoszu koronkowym będzie się czuła wyjątkowo wygodnie i komfortowo przez cały dzień.