Jak dostać receptę bez wychodzenia z domu?
Zdrowie

Jak dostać receptę bez wychodzenia z domu?

Internet jest medium o ogromnych możliwościach. Od pewnego czasu działają w nim platformy, na których pacjenci mogą otrzymać receptę. Dla wielu osób jest to ogromnym ułatwieniem.

Na jakie leki można wystawiać receptę przez Internet?

Recepta przez Internet nie może zostać wystawiona na wszystkie leki, które zostały dopuszczone do sprzedaży w naszym kraju. Osoby, które interesuje recepta mogą ją otrzymać na leki przeciwbólowe, doraźne oraz antykoncepcyjne. Recepta przez Internet może zostać wystawiona także na leki przyjmowane regularnie.

E-recepta przez Internet wystawiana jest na podstawie wypełnionego przez pacjenta formularza. Zanim jednak e-recepta przez Internet zostanie wystawiona, wypełniony formularz jest weryfikowany przez przez lekarza. Dopiero, gdy nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań, e-recepta przez Internet zostanie wystawiona.

W jaki sposób można realizować takie recepty?

Wystawione recepty online przesyłane są na podany przez pacjenta adres poczty elektronicznej. Recepty online mogą zostać zrealizowane w dowolnie wybranej aptece. Platforma, na której można otrzymać recepty online działa w godzinach od 8.00 do 22.00. Weryfikacja formularzy nadesłanych po godzinie 22.00 odbywa się rankiem następnego dnia.

Platforma, na której może zostać wystawiona e-recepta online działa bardzo sprawnie. Weryfikacja formularza odbywa się wyjątkowo szybko. E-recepta online zostaje wystawiona po kilku minutach. Aby otrzymać dzisiaj receptę na stale zażywane leki nie trzeba nawet wychodzić z domu.