Dobór stanika względem rozmiaru piersi
Moda

Dobór stanika względem rozmiaru piersi

Niestety większość kobiet nie potrafi właściwie dobrać stanika względem rozmiaru swoich piersi, a co za tym idzie wciąż kupuje zbyt małe bądź za duże biustonosze. Aby właściwie dobrać staniki koronkowe do rozmiaru swoich piersi, warto zasięgnąć porady u specjalisty, doradzić się bezpośrednio w sklepie z bielizną damską bądź poszukać poradnika w Internecie.

Jakie są podstawy w doborze stanika?

Kiedy odwiedzamy pierwszy lepszy sklep z bielizną damską, gdzie pracują ekspedientki na wielu działach odzieżowych, nie uzyskujemy fachowej porady, jaki rozmiar właściwie nosimy i jakie biustonosze koronkowe powinniśmy zakupić. Mierzenie biustu na oko i określanie go rozmiarem 70 A w przypadku małego biustu bądź 90 D w przypadku biustu większych rozmiarów, to błędna diagnoza.

Aby właściwie dobrać taki stanik z koronki, należy zdjąć miarę, dzięki której właściwie zostanie dobrany rozmiar każdego biustonosza. Nie zależnie od tego czy wolimy biustonosze bawełniane czy też staniki z koronki, to pomiar pozwala na zakup odpowiednio dobranego i co najważniejsze wygodnego biustonosza. Zły dobór rozmiaru to ból piersi, deformacja biustu i mało wygodne staniki, w których nie lubimy chodzić. Jeżeli po powrocie do domu marzysz o tym, aby pozbyć się biustonosza, którzy wciąż Cię upina, to znaczy że ty również masz źle dobrany rozmiar biustonosza względem rozmiaru swojego biustu.

Nie trzeba przymierzać biustonosza

Oczywiście najkorzystniejszą formą doboru biustonosza, będzie jego przymierzenie. Jeżeli jednak decydujemy się na zakupy przez Internet, wystarczy bardzo dokładnie zapoznać się z poradami braffiterki, zmierzyć własny biust i wszystkie inne miary niezbędne do doboru biustonosza, a w końcowej fazie zakupów wybrać staniki damskie koronkowe, których już nigdy nie będziemy chcieli zdejmować.