Usługi

Do czego potrzebny jest kosztorys?

Osoby, które ukończyły budownictwo i nadal dokształcają się w tej kwestii, uczestniczą także w dodatkowych szkoleniach, dzięki którym nie tylko będą miały kompletną wiedzę, ale również nauczą się obsługi jednego z ważniejszych programów do tworzenia kosztorysów budowlanych, elektrycznych lub drogowych.

Kursy kosztorysowania są przeznaczone dla osób, które szukają możliwości doszkalania się, nie są zbyt wymagające, a wiedza zdobyta podczas tylko kilku dni szkoleń jest bezcenna. Nauka kosztorysowania trwa 4 dni i łącznie jest to 30 godzin zegarowych.

Zapoznaj się z teorią kosztorysowania

Na pierwszych wykładach osoba prowadząca szkolenie zajmuje się przekazaniem uczestnikom podstawowej wiedzy teoretycznej. Tutaj można przypomnieć sobie wszystkie istotne definicje z zakresu ekonomii, nowoczesnych technologii budownictwa oraz przepisami związanymi z prawem budowlanym i szczegółowym procesem kosztorysowania. Kosztorys szkolenia to istotna część całego kursu.

Podstawy kosztorysu w praktyce

Druga część kursu to kolejne 15 godzin i podstawy kosztorysowania w praktyce. Tutaj każda osoba uczestnicząca w kursie zapoznaje się szczegółowo z oprogramowaniem do kosztorysowania. Każdy uczestnik ma swoje stanowisko pracy na komputerze, gdzie odbywa się nauka kosztorysowania pod bacznym okiem trenera prowadzącego.

Oprogramowanie do kosztorysowania nie jest zbyt skomplikowane, mimo to potrzebne jest uważne słuchanie trenera i wykonywanie jego poleceń, aby krok po kroku móc wykonać samodzielnie własny kosztorys budowlany. Potem pozostaje już tylko wykonać kosztorys budowlany na zaliczenie i kurs kosztorysowania zostaje zaliczony. Warto skorzystać z tego rodzaju szkoleń, które przydają się w pracy inspektorów nadzoru budowlanego czy managerów kosztów budowlanych inwestycji.