Czym charakteryzują się mini przekaźnik?
Handel

Czym charakteryzują się mini przekaźnik?

Przekaźniki miniaturowe mają powszechne zastosowanie w automatyce przemysłowej oraz urządzeniach elektronicznych. Mogą pełnić wiele funkcji, w aplikacjach automatyki służą jako układy pośredniczące, w sterownikach przemysłowych są wyjściami przekaźnikowymi, a w przekaźnikach czasowych pracują jako wyjścia sterujące. Przekaźniki miniaturowe, m.in. marki Relpol, Zettler, Schneider Electric, ma w ofercie sklep internetowy. To trwałe, wysokiej klasy urządzenia!

Jak działa przekaźnik miniaturowy?

Przekaźniki miniaturowe mogą być mocowane bezpośrednio na płytkach PCB albo na szynie przy wykorzystaniu gniazd wtykowych. Zasada ich działania opiera się na prądzie płynącym przez zwoje cewki, który wywołuje pole magnetyczne przyciągające stalową zworę, powodującą w efekcie zamknięcie lub otwarcie zestyków.

Dostępne są mini przekaźniki o różnym zakresie napięć cewek w zależności od rodzaju stosowanego napięcia, AC lub DC. Można spotkać przekaźniki miniaturowe o wartości napięcia znamionowego zestyków: 24 V, 230 V, 5 V, 125 V AC czy 250 V. Urządzenia te różnią się jeszcze między sobą liczbą i rodzajem zestyków oraz zakresem temperatur, w jakich mogą pracować — od -40°C do +125°C. Po zamocowaniu do gniazda używane są w przemyśle i automatyce, np. w systemach sterowania oświetleniem czy sprzętach AGD.

Wszystkie przekaźniki miniaturowe na stronie sklepu opisuje specyfikacja i opinie użytkowników. Zachęcamy do zapoznania się z ich szerokim asortymentem!