Co warto wiedzieć o broni czarnoprochowej?
Handel

Co warto wiedzieć o broni czarnoprochowej?

Do końca XIX wieku produkowana była broń czarnoprochowa. Zamiennie nazywana jest ona bronią ładowania rozdzielnego. Aby oddać strzał trzeba załadować oddzielnie pocisk, ładunek prochowy i kapiszon. Dzisiaj broń czarnoprochowa znajduje się w kręgu zainteresowań historycznych grup rekonstrukcyjnych i miłośników historii militariów.

Jak kupić broń czarnoprochową?

W sprzedaży znajdują się obecnie w pełni funkcjonalne czarnoprochowce. Ich obsługa nie jest prosta, dlatego też ustawodawcy uznali, że czarnoprochowce można kupić praktycznie bez żadnych ograniczeń. Na czarnoprochowce nie trzeba posiadać zezwolenia, broń czarnoprochowa nie podlega też rejestracji. Nie znaczy to jednak, że sklep z bronią czarnoprochową sprzeda ją każdej chętnej osobie. Repliki broni czarnoprochowej sprzedawane są wyłącznie osobom pełnoletnim. Dlatego wybierając się po zakup broni czarnoprochowej koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.

Różne rodzaje broni czarnoprochowej do wyboru

Sklep z bronią czarnoprochową prowadzi sprzedaż czarnoprochowców cenionych marek, takich jak na przykład Pietta czy Uberti. W swojej ofercie ma między innymi rewolwery oraz karabiny czarnoprochowe. Sklep ma w asortymencie nie tylko karabiny czarnoprochowe, ale także akcesoria, które są niezbędne zarówno w ładowaniu karabinów, jak i rewolwerów czarnoprochowych, jak też w ich bezpiecznym użytkowaniu.

Rewolwery, pistolety i karabiny czarnoprochowe to doskonale wykonane kopie broni, która została wyprodukowana przed 1885 rokiem.