Broń czarnoprochowa: co warto o niej wiedzieć?
Handel

Broń czarnoprochowa: co warto o niej wiedzieć?

Jednym z rodzajów broni palnej jest broń czarnoprochowa. Jest ona znana także jako broń rozdzielnego ładowania.

Jaka jest zasada działania broni czarnoprochowej?

Zasada, na której działają czarnoprochowce nie jest zbyt skomplikowana. Pistolety, rewolwery czy karabiny czarnoprochowe mogą mieć zapłon skałkowy lub kapiszonowy. Wystrzał z broni czarnoprochowej następuje na skutek gwałtownego spalania czarnego prochu. Do rzeczy, które są niezbędne do tego, aby czarnoprochowce oddały strzał zalicza się: proch, kule, przybitkę i wycior.

Wszystkie te artykuły, rewolwery, pistolety i karabiny czarnoprochowe oferuje sklep z bronią czarnoprochową. Kopie broni, która proponuje sklep z bronią czarnoprochową są bardzo wierne oryginałom. Pochodzą od znanych na całym świecie włoskich i hiszpańskich producentów. Historyczną broń czarnoprochową produkuje między innymi firma Uberti.

Czy na zakup broni czarnoprochowej potrzebne jest zezwolenie?

Sklep z bronią czarnoprochową prowadzi sprzedaż broni, która jest repliką tej produkowanej przed 1885 roku. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem broń czarnoprochowa dostępna jest bez zezwolenia. Wystarczy mieć ukończone osiemnaście lat, aby stać się jej właścicielem. Co więcej, ustawa o broni i amunicji nie zabrania noszenia broni czarnoprochowej w miejscach publicznych.

To, że broń czarnoprochowa jest dostępna bez zezwolenia nie zwalnia jej właściciela od przechowywania i noszenia w bezpieczny sposób. Należy zabezpieczyć ją przed dostępem osób nieuprawnionych.