Badanie sprawozdań finansowych
Dla firm

Badanie sprawozdań finansowych

Audyt finansowy jest nazwą używaną zamiennie z badaniem sprawozdań finansowych. Audyt, który oferujemy dla firm w Warszawie, jest przeprowadzany przez niezależnych audytorów, którzy kontrolują sprawozdania finansowe z obowiązującymi przepisami w zakresie rachunkowości, ale i także według międzynarodowych standardów rewizji finansowej. Ma to na celu przedstawienie klarownej kondycji finansowej i materialnej podmiotu gospodarczego oraz wykazaniu nieprawidłowości ksiąg rachunkowych, oraz sprawozdania finansowego.

Zewnętrzny charakter audytu pozwala na obiektywne, jak i rzetelne wykonanie badania, dzięki czemu zwiększa zaufanie jego odbiorców do przedstawionych informacji. Prawidłowe wykonanie sprawozdania finansowego jest ważne dla Twojej firmy, ponieważ stanowi podstawowe źródło informacji dla otoczenia biznesowego, czyli Twoich przyszłych klientów. W BPG biurze księgowym z Warszawy, mamy tego świadomość dlatego przygotowywane przez nas sprawozdania finansowe oprócz wiarygodności cechują się czytelnością i zrozumiałością.

Badanie sprawozdań finansowych w Warszawie

W BPG świadczymy kompleksowe usługi księgowe w Warszawie. Posiadamy bogate doświadczenie w badaniu sprawozdań finansowych przedsiębiorstw różnej wielkości i o zróżnicowanym profilu działalności. Nasz zespół składa się z doświadczonych audytorów oraz biegłych rewidentów, którzy dbają o to, aby przeprowadzane kontrole były szczegółowe i dostarczały rzetelnych opinii w sprawie dokładności sprawozdań finansowych. Żeby osiągnąć ten cel, badania sprawozdań rachunkowych wykonujemy w oparciu o międzynarodowe standardy rewizji finansowej i zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie rachunkowości, a ponadto na bieżąco monitorujemy zmiany w tym zakresie.

Współpraca z międzynarodowymi partnerami pozwala nam na lepsze zrozumienie wartości, jakie niesie za sobą audyt wykonywany dla firm w Warszawie. W ramach badania sprawozdania finansowego dużą wagę przywiązujemy do kwestii podatkowych. Służymy także radą w rozwiązywaniu bieżących problemów związanych z prawem bilansowym i podatkowym. Nasz zespół odpowiedzialny za projekt pozostaje w stałym kontakcie z Tobą i stara się wyjaśnić oraz udzielić odpowiedzi na każde zadane pytanie pojawiające się w trakcie jak i po audycie finansowym.

Zakres usług działu audytu:

  • badanie sprawozdań finansowych, sporządzonych zgodnie z polskimi zasadami rachunkowości, standardami HGB, IFRS (IAS), US GAAP,
  • przeglądy ksiąg rachunkowych (limited review),
  • doradztwo księgowe warszawa,
  • doradztwo i pomoc przy łączeniu, przekształceniach i likwidacjach Spółek,
  • doradztwo w zakresie ustawy o rachunkowości oraz międzynarodowych standardów rachunkowości,
  • sporządzanie zakładowych planów kont i określanie polityki rachunkowości.

Sprawdź, dlaczego warto wykonać audyt w Twojej firmie w Warszawie.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu i zakresu badania sprawozdań finansowych Twojej firmy. Zachęcamy również do skorzystania z naszej usługi jaką jest outsourcing księgowy Warszawa.